حوزه های صنعتـــی
حوزه های صنعتـــی
مشاهده خبر

عرضه هایپرکار جدیدی با سوخت هیدروژنی

عرضه هایپرکار جدیدی با سوخت هیدروژنی
تاریخ خبر : ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ تعداد بازدید : ۳۸۷
تعداد رای : ۰
شرکت ویریتک قصد دارد هایپرکار جدیدی با سوخت هیدروژنی عرضه کند که در آن از «مخازن تحت فشار هیدروژن تقویت‌شده با گرافن» استفاده شده است.

یک شرکت مهندسی انگلیسی، به نام ویریتک (Viritech)، در حال کار بر روی یک هایپرکار (hypercar) بلند پروازانه است که برای تأمین انرژی خود از هیدروژن استفاده می‌کند. این خودرو، اپریکال (Apricale) نام گرفته است و در درجه اول به عنوان یک ویترین فنی برای فناوری پیل سوختی شرکت طراحی شده‌است و هدف آن نشان دادن مزایای وسایل نقلیه هیدروژنی نسبت به سیستم‌های انتقال قدرت الکتریکی است. این هایپرکار در تعداد محدود و به مبلغ ۱.۵ میلیون پوند (حدود ۲ میلیون دلار) فروخته خواهد شد.

به منظور کاهش وزن سخت‌افزار اپریکال، از مخازن تحت فشار هیدروژن تقویت‌شده با گرافن استفاده شده است. گفته می‌شود مخازن ذخیره‌سازی هیدروژن برای کاهش وزن و هزینه، بخشی از ساختار شاسی را تشکیل می‌دهند. ویریتک اعلام نکرده است که چه زمانی اپریکال برای تولید آماده خواهد بود، اما این شرکت قصد دارد فناوری سلول سوختی هیدروژنی خود را برای استفاده در خودروهای سواری، وسایل نقلیه سنگین، قایق‌ها و حتی هواپیما به شرکت‌ها عرضه کند.

نظرات

پاسخ به نظــر بازگشت به حالت عادی ثبت نظر

نظر شما
security code